دکتر دانا گریسون ، متخصص بیماری های عفونی می گوید COVID-19 می تواند در نتیجه مشکلات ناشی از عروق باعث اختلال نعوظ طولانی مدت در مردان شود.

COVID-19 ، اختلال نعوظتصاویر SOPA / گتی ایماژ

وی روز جمعه به NBC Philadelphia گفت: “ما در حال یادگیری چیزهای جدیدی در مورد ویروس هستیم ، شاید هر روز ، اما مطمئناً چنین چیزی به نظر می رسد.”

وی ادامه داد: “در اینجا نگرانی واقعی وجود دارد که مردان می توانند به مدت طولانی دچار اختلال نعوظ ناشی از این ویروس شوند زیرا ما می دانیم که این امر باعث ایجاد مشکل در عروق می شود.”

مایکل راپاپورت اظهار داشت: برخی در شبکه های اجتماعی به شوخی گفتند که این خبری است که سرانجام ضد ماسک ها را برای پوشاندن صورت خود در جمع الهام می دهد:

خوشبختانه ، Moderna و Pfizer ماه گذشته واکسن های COVID-19 را اعلام کردند که می تواند از 11 دسامبر در دسترس باشد. هر دو دارای نرخ کارایی بیش از 90٪ هستند.

علی رغم اخباری که در مورد واکسن وجود دارد ، بسیاری از آنها واجب است که آن را مصرف کنند. پلنگ سیاه ستاره Letitia Wright این هفته حتی یک ویدیوی ضد واکسن را در توییتر به اشتراک گذاشت. از طرف دیگر ، باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، روسای جمهور سابق داوطلب شده اند که واکسن را بصورت عمومی مصرف کنند تا بیشتر آمریکایی ها را نیز به این کار القا کند.

از روز شنبه ، نزدیک به 300000 نفر در اثر علائم مربوط به COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

[Via]