به گفته دکتر مونسف اسلاوی ، رئیس عملیات Warp Speed ​​، آمریکایی ها ممکن است از 11 دسامبر به واکسن مورد انتظار COVID-19 دسترسی داشته باشند.

واکسن کووید 19استخر / گتی ایماژ

اسلاوی گفت: “برنامه ما این است كه بتوانیم واكسن ها را ظرف 24 ساعت از زمان تصویب به سایت های ایمن سازی ارسال كنیم.” “بنابراین من انتظار دارم که شاید روز دو پس از تصویب در 11 یا 12 دسامبر باشد.”

Operation Warp Speed ​​مشارکت دولتی و خصوصی دولت برای کمک به تولید واکسن برای ویروس کرونا است. علی رغم این ، کاتین یانسن ، رئیس تحقیق و توسعه واکسن فایزر ، می گوید که این برنامه از نظر اقتصادی به این شرکت کمک نکرده است: “ما هرگز از دولت ایالات متحده یا از کسی پول نگرفته ایم” ، یانسن به نیویورک تایمز گفت.

خبر واکسن در حالی است که موارد ویروس کرونا در ایالات متحده شاهد موج دوم است. روز جمعه ، موارد تأیید شده COVID-19 در ایالات متحده از 12 میلیون نفر فراتر رفته است. انتظار می رود که پرونده ها همچنان در حال افزایش باشد و بسیاری از آمریکایی ها به احتمال زیاد در جشن شکرگذاری به سراسر کشور سفر کنند. CDC روز پنجشنبه گفت: “سفر ممکن است احتمال ابتلا به COVID-19 را افزایش دهد.” “به تعویق انداختن سفر و ماندن در خانه بهترین راه برای محافظت از خود و دیگران در سال جاری است.”

هر دو شرکت Pfizer و Moderna واکسن هایی با بیش از 90 درصد کارایی اعلام کرده اند.

[Via]