دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، نتایج انتخابات ریاست جمهوری را خیلی خوب نگرفته است. از زمانی که جو بایدن در آخر هفته های گذشته به عنوان برنده اعلام شد ، ترامپ ادعای تقلب در رای دهندگان و ادعا می کند که دموکرات ها طرحی را برای دزدیدن انتخابات از او طراحی کرده اند. مبارزات انتخاباتی ترامپ حتی پرونده های قضایی زیادی را در سراسر کشور تشکیل داده است ، گرچه هیچ یک از آنها نتیجه ای نگرفته است ، زیرا وکلای وی هنوز هیچ مدرک واقعی ارائه نکرده اند که بتواند روند انتخابات را تغییر دهد.

اخیراً ، بازشماری دوم نتایج انتخابات در جورجیا به ترامپ داده شد. روز جمعه ، جورجیا نتایج را به نفع بایدن پس از حسابرسی تأیید کرد ، اما از آنجا که نتایج در کمتر از 0.5 درصد بود ، مبارزات انتخاباتی ترامپ به طور قانونی مجاز است که بازشماری ماشینی انجام شود. همانطور که توسط بسیاری از رسانه ها گزارش شده است ، بازشماری آرا معمولاً فقط چند صد رأی را تشکیل می دهد ، که برای جبران کسری 12000 رأی رئیس جمهور کافی نیست.

رئیس جمهور دونالد ترامپ

تاسوس کاتوپودیس / گتی ایماژ

“امروز ، مبارزات انتخاباتی ترامپ دادخواست بازشماری در جورجیا را ارائه داد. ما متمرکز بر این هستیم که از هر جنبه ای از قانون ایالت جورجیا و قانون اساسی ایالات متحده پیروی کنیم تا هر رأی قانونی شمرده شود. پرزیدنت ترامپ و مبارزات انتخاباتی خود همچنان بر بازشماری صادقانه در جورجیا ، که باید شامل تطبیق امضا و سایر محافظات حیاتی باشد ، “ستاد انتخاباتی ترامپ در هر سی.ان.ان گفت.

با طرح شدن پرونده های قضایی در ایالت های مهم ، مشخص است که مبارزات انتخاباتی ترامپ در حال اتمام مسیرهای انتخاب مجدد است. صرف نظر از این ، رئیس جمهور قصد دارد به مبارزه با این مسئله تا پایان ادامه دهد.

[Via]